Tebrikler!

Sizde dünyanın en mükemmel balansına sahip ürünlerinden biri seçtiniz. Powerball® ball’unuz kesinlikle en kaliteli malzeme kullanılarak dikkatlice ve özenle üretilen , üretim aşamasının sonunda bilgisayar kontrolüyle balansı yapılarak, 15,000rpm (250Hz™) yüksek hızlarda bile titreşimsizliği hedefleyen ustalık gerektiren bir ciroskoptur.(topaç)

Her başarılı üründe olduğu gibi, Powerball®’unuzdan da en yüksek verimi alabilmeniz ve heyecanı doruklarında yaşayabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu sebeple kullanım kılavuzunu dikkatlice okumanızı rica ediyoruz.

Powerball®’u Egzersiz Aleti Olarak Kullanmak

Powerball® son derece esnek bir egzersiz aletidir, bu ürün sayesinde kollarınızı, bileklerinizi ve parmaklarınızı güçlendirebilirsiniz. Pek çok spor alanında eşsiz bir egzersiz olanağı sunan Powerball® kol - bilek - parmak hareketinin önemli olduğu Golf, Tenis, Squash ve benzeri spor aktivitelerinde sportmentlere yarar sağlamaktadır.

Ayrıca müzisyenler içinde yararlı bir alettir, Gitar, Davul, Piyano çalan üzik tutkunları için bilek ağrılarına son veren, yeteneklerini geliştiren ve dayanıklık kazandıran eşsiz bir mucizedir.

Tüm bu avantajlara rağmen, egzersiz süresince kendinizi aşırı zorlamayınız ve gerekli hallerde bir uzmana danışınız.

Powerball® hareketini merkez kaç kuvveti üzerinden etki-tepki uyumuna dayalı olarak sürdürür. Düşük hızlı kullanımlarda ağrı dindirici, kas gevşetici-rahatlatıcı özelliğe sahiptir.

Powerball®’un, Carpal Tünel Sendromu, Arthritis, RSI, Tendonitis gibi çoğunlukla hareketsel sebeplerle oluşan rahatsızlıklarda egzersiz sonrasında dokuları eski sağlığına kavuşturduğu, kullanıcıları tarafından tecrube edilmiş özelliklerinden biridir.

Powerball® her alanda çok etkili bir egzersiz aletidir.

Önemli Uyarılar :

 • Powerball®’u kendi ipinden başka bir iple kullanmayınız.
 • Powerball®’un ipini her zaman gergin olarak sarın, aksi taktirde ip içine sıkışabilir.
 • Powerball®’u ilk hareket ipi olmaksızın bir yere sürterek döndürmeyi denemeyin. Bu şekildeki kullanım zamanla topun dengesini bozmakta, ses ve titreşime sebep vermektedir.
 • Powerball®’a tam alışmadan, ani-yüksek hız denemeleri yapmayın.
 • Powerball®’u yüksek hızlarda çevirirken asla elinizden bırakmayın.
 • Powerball®’u yüksek hızla çevirirken, içinde dönen topa dokunmayın.
 • Powerball®’u 7000rpm hızın üzerinde çevirirken, ani yön değiştirme hareketleri yapmayın.
 • Powerball®’un içindeki topunu ve topun döndüğü mekanizmayı sudan ve yağdan uzak tutun.
 • Powerball®’un sert bir şekilde masaya/yere çarpmayın.
 • Powerball®’u kesinlikle yere düşürmeyin. Düşmeler sonucunda mekanik hasarlar oluşmaktadır.
 • Mümkün olduğunca egzersizleri her iki elle de yapın.
 • Özellikle Metalik Powerball®’u, top dönerken ASLA elle durdurmayı denemeyin, metal ve ağır olması sebebiyle temas bölgesinde yanıklara sebep verebilir, elini veya parmağınız topa sıkışabilir.
 • 14 yaş üstü içindir

Ömür Boyu Garanti

Powerball® olağanüstü ve yegane üründür. Bu sebeple, özenle korunduğu ve saklandığı taktirde uzun yıllar boyunca eğlence kaynağı olarak size ilk günkü zevki ve heyecanı hissettireceğini garanti ediyoruz.

Ürünlerle ilgili olarak bir sorunuz, sıkıntınız veya şikayetiniz olması halinde lütfen bizimle irtibata geçiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Teşekkür Ederiz.

Önemli Uyarı

LÜTFEN, El-bilek ve kol kaslarınız Powerball®’a alışmadan, ürünü alır almaz, hız denemeleri yapmayın. Alışma süresince Powerball®’u 3000-6000rpm hızını çok aşmadan çevirin. Alışma süresini tamamlamadan rekor denemeleri yapmanız halinde, kaslarınıza ani yüklenip bilek ve kol incinmelerine, ağrılarına sebep olursunuz.

Powerball®’un İlk Hareketi Nasıl Sağlanır? Powerball®’un ilk hareketini sağlamak oldukça kolaydır, biraz egzersiz yaptıktan sonra uygulama tekniğini kolayca anlayıp topu rahatça hareket ettirip hızlandırabilirsiniz. Başlangıç için aşağıdaki yöntemleri uygulayınız::

fig1 - starting your Powerball®ball

Fig 1

Adım 1.
İlk hareket ipinin uçlarından birini top üzerindeki deliklerden birine yerleştiriniz. (Resim 1). İpi topun üzerindeki kanala gergin bir şekilde sarınız. (Resim 2) İpin gergin olduğuna emin olunuz aksi taktirde ip içten topa dolanıp sıkışabilir.

fig2 - starting your Powerball®ball

Fig 2

Adım 2.
İpin diğer ucundan 3-4cm kalıncaya kadar sardıktan sonra, Powerball® ball’u avucunuzun içine, dijital sayaç avuç içinde olacak şekilde dikkatlice yerleştiriniz ve parmak uçlarınızda Powerball®’u göbeğinden sıkıca tutunuz. Parmaklar topa değmemelidir. (Resim 3).

fig3 - starting your Powerball®ball

Fig 3

Adım 3.
Yerleştirme işleminden sonra diğer elinizle ipi, sanki çim biçme makinası çalıştırıyormuşsunuz gibi, çok hızlı bir şekilde çekiniz. (Resim 3). (Dikkat! İp elinizden fırlayıp giderse kaybolabilir, ipi çektikten hemen sonra ipi elinizden bırakmayınız.) İp çekiş hızınız yeterli olduysa Powerball® 2400-3000rpm arasında bir dönüş hızına sahip olacaktır.


fig4 - starting your Powerball®ball

Fig 4

Adım 4.
İpi çektikten hemen sonra elinizi ters çevirin (avuç içiniz yere dönük olsun, Powerball®’un topu yere baksın, dijital sayaç ise avucunuzun içinde yukarıya baksın) ve bileğinizi (kolunuzu değil) dairesel yönde hareket ettirerek (Resim 4) Powerball®’un dönüş çapını yakalamayı hedefleyiniz. Dönüş çapını yakaladığınız zaman topu bileğinizle hızlandırmaya başlarsınız. Büyük bir sünger ile araba cilaladığınızı düşünün, bilek hareketini bu şekilde olmalıdır. İlk hareketin devamı için dairesel bilek hareketi gereklidir, dönüş açısı yetersiz kalırsa top duracaktır 2. Adımdan başlayarak tekrar deneyebilirsiniz.


Adım 5.
Kolay başlangıcın sırrı, ipi çektikten sonra bileğinizi yavaşça 10-15cm lik çap çizerek dairesel olarak hareket ettirmektir. Bileğinizle hızlı ve dar çaplı dönüş yaparsanız dönüş çapını yakalamakta zorlanabilirsiniz ve topu hızlandıramazsınız. Bu durumda topun momentumu yakalayamaması sebebiyle alt ve üst kürelere çarpma sesini duyarsınız. Bu çarpmalar şiddetli olursa, kürelere zarar verecektir


Adım 6.
Powerball®’u yavaşça hızlandırmaya başladığınızda, avucunuzdan kolunuza uygulanan basıncı ve kuvveti hissetmeye başlarsınız ve bu kuvvet oranında vereceğiniz tepkilere gore Powerball® daha da hızlanmaya başlayabilir veya yavaşlayabilir.


Dönüş çapını genişleterek ve dönüş sayısını arttırarak bileğiniz Powerball®’un daha da hızlanmasını tetikleyici efor harcamaya başlar Powerball® hızlandıkça kontrol etmesi zorlaşacaktır.


Yüksek hızlarda çalışmak ve daha da yüksek hızlara ulaşmak (12,000rpm ve üzeri) daha fazla egzersiz yapmaya ve kişinin bilek, kol omuz kaslarının yapısına bağlıdır. Bu hızlara ulaşmak çok da zor olmayacak çünkü Powerball®’unuz bağımlılık yaratan, müptelası olacağınız bir üründür, zamanla sizde göreceksiniz ki elinizden bırakmak çok zor gelecek, sanki sizden bir parçaymış gibi değerli ve vazgeçilmez olacak. Arkadaşlarınızla bile paylaşmak istemeyeceksiniz


Rekor hızlara ulaştıkça, 13,000rpm lik hızın, 1cm yarıçaptaki bilek hareketiyle sağlandığını ve bununda kol ile bileğin neredeyse içten hareket ettiğini dışarıdan hareketsiz gözüktüklerine şahit olacaksınız.

 

 Powerball®’unuzu Böyle Başlatın


Powerball®’unuzu Böyle Hızlandırın


NOT: 250Hz™ ve Neon™ modelleri güçlere karşı ekran dışına <40 saniyelik bir süre sonra otomatik olarak hayır rotor hareket algılandığında zaman. Bu birkaç yıl uzun bir pil ömrü elde edilir. Değiştirme pil satın alınabilir / Saat perakendecilerin yerel kuyumcu dan.
Yeni Powerball®ball başlayan Autostart™

Sadece 250Hz Autostart™ Powerball®ball başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Powerball® AutoStart modelini harekete geçirmek için Powerball® topunun üzerinde bulunan Ok yönünde topu elinizle döndürün.

İçindeki mekanizma sebebiyle ilk başlarda dirençsiz olan top çeyrek tur sonunda sert-zor hareket eder hale gelecektir.

Yaklaşık 1,5 tur sonra Powerball® kendiliǧinden dönmesine yetecek konuma gelmiş olur.

Powerball® u kullanmaya yeni başlayanlar için 3 tur döndürmek daha hızlı ve iyi bir sonuç verecektir.

Topu ok yönünde döndürdükten sonra topu bırakmadan Powerball® u avucunuza iyice yerleştirin ve topu serbest bırakın.

Kendiliǧinden dönme hareketi başlayacaktır. Artık size kalan tek şey topun dönmesine devam edecek şekilde, çorba karıştırma şeklinde bileǧinizle dönme hareketi saǧlamak.

Yeni Powerball® unuz 16,000rpm, saniyede 260 tur dönüş kapasitesine sahiptir, bunun için sadece elinizin kuvveti gerekir.

Bu eǧlenceli ürünü ald?ınız için teşekkür ederiz, umarız keyifle kullanırsınız.

Diǧer detaylar ve kullanm kılavuzu için lütfen web sitemizi ziyaret ediniz: www.powerballs.com

Powerball® AutoStart™ HPızlı Ba?langı Kılavuzu

 1. Sayacı kullanmak istiyorsanız Powerball® un sayacının ON tuşuna basınız. Sayaç açılacaktır.
 2. Powerball® AutoStart modelini harekete geçirmek için Powerball® topunun üzerinde bulunan Ok yönünde topu elinizle 2-3 tur döndürün.
 3. Topu ok yönünde döndürdükten sonra topu bırakmadan Powerball® u avucunuza iyice yerleçtirin ve topu serbest bırakın.
 4. Kendiliǧinden dönme hareketi başlayacaktır. Artık size kalan tek şey topun dönmesine devam edecek şekilde, çorba karıştırma şeklinde bileǧinizle dönme hareketi saǧlamak.
 5. Yeni Powerball® unuz 16,000rpm, saniyede 260 tur dönüş kapasitesine sahiptir, bunun için sadece elinizin kuvveti gerekir.
 1. Power LCD tezgaha gerekirse
 2. Begin yüzey yönünde rotor sargı okları
 3. Yaklaşık 3 tam döner sonra mekanizma tam olarak yara olacak
 4. Transfer topu tercih ettiğiniz el ve serbest rotor
 5. Döndür elini, geniş, tembel yavaş daireler
 6. Eğer senkronize iplik rotor ile yapıyorsanız, bu hız almaya başlayacak

Yeni Powerball®ball topu 16.000 rpm hızının ulaşabilirsiniz!


250Hz™, 350Hz™ & Gama Neon™

Total Revolutions

Fig 1

1. Topun Toplam Dönüş Sayısını Ölçer
Kapalı konumdaki sayacı, ON/CLR tuşuna basarak çalışır hale getirin, FCN tuşuna basarak sayacı, top devir sayısı ölçme moduna ayarlayın. Bu mod, topun yaptığı devir sayısının yüzler basamağını sayar. Ekranda göreceğiniz sayıyı, yüz(100) ile çarparak gerçek devir sayısını hesaplayabilirsiniz. Ölçüm değerleri sayacı her çalıştırdığınızda kendiliğinden kayıt edilir, eğer sayacı sıfırlamak isterseniz, top dönüş sayısı ölçüm modundayken CLR tuşuna basın. - Örneğin: 72 yazıyosa, topun dönüş sayısı 7200 dür.


Current Revolutions

Fig 2

2. Anlık Dönüş Hızı
FCN tuşuna basarak sayacı, anlık dönüş hızı ölçme moduna ayarlayın. Sayacı sıfırlamanıza gerek yoktur, Powerball® durduğunda sayaç sıfırlanır.


High Speed Mode

Fig 3

3. Rekor Dönüş Hızını Ölçme
FCN tuşuna basarak sayacı, rekor dönüş hızı ölçme moduna ayarlayın. Top hareket etmiyorken, ekranda bugune kadar kayıt edilmiş rekor hız rakamı gözükür. Powerball®’u çevirmeye başladığınızda rekkor dönüş hızınız ekranda belirir, bu egzersiz süresince yapacağınız en yüksek hız işareti ile ekranda kısa süreliğine yanıp söner, hızınız artarsa güncellenir ve tekrar yanıp söner.

High Speed - Action!

Fig 4

Eğer yanıp sönen en yüksek hız, mevcut kayıtlı rekor hızdan yüksek ise yeni hız rekor olarak kayıt edilir. Eğer egzersiz süresince yaptığınız rekor hız daha önceki rekor hızdan düşük ise top durana kadar ekranda bu egzersizdeki rekor hız gözükür, top durduğunda genel rekor hızda sabit kalır.

Rekor dönüş hızını sıfırlamak isterseniz, rekor dönüş hızı ekranında karşınıza geldiğinde CLR tuşuna basın.


Strength Index mode

Fig 5

4. 30/60/90 Saniye Süresince Topun Toplam Dönüş Sayısını Ölçer - Dayanıklılık Testi
FCN tuşuna basarak sayacı, tercihinize göre 30/60/90 saniyelik toplam dönüş sayısını ölçme moduna ayarlayın. Kronometre geriye sayım yapmaya başlar, son 5 saniyede ekranda toplam dönüş sayısı belirir, süre tamamlandıktan sonra ortalama hız değeri ekranda sabit kalır. Sayacı sıfırlamanıza gerek yoktur, bir sonraki ölçümde sayaç sıfırdan başlar.
Powerball®’unuzu Böyle Başlatın


Powerball®’unuzu Böyle Hızlandırın


NOT: 250Hz™ ve Neon modelleri güçlere karşı ekran dışına <40 saniyelik bir süre sonra otomatik olarak hayır rotor hareket algılandığında zaman. Bu birkaç yıl uzun bir pil ömrü elde edilir. Değiştirme pil satın alınabilir / Saat perakendecilerin yerel kuyumcu dan.Powerball®ball - Techno Serısı Fonksıyonlari

Powerball® Techno modeli dijital sayacı kendi topunun üzerinde barındırır. İki farklı fonksiyona sahiptir:

1. Rekor Hız Topun üzerindeki ok yönünde Powerball® Techno yu çeviriniz. Hız 6000rpm e ulaşana kadar, once topun üzerindeki 7 ledden birincisi yanar, sonra sırayla her 1000rpm hızı geçtikçe diğerleri yanmaya başlar. Top rekor hız bilgisini hafızaya alır ve rekor hız kaydı tamamlanınca topun üzerindeki ledler yanıp sönmeye başlar. Powerball®’u çevirmeyi bıraktığınızda Powerball®’u elinizde tutun ve topun yavaşlamasını bekleyin. Ledler söndüğünde hafızadaki rekor hız sihirli biçimde ledler üzerinde yazar. NSD Power® ball Techno’yu sabit şekilde tutarak ledlerdeki rakamları okuyabilmek biraz çaba gerektirir

2. 30 Saniye Süresince Topun Toplam Dönüş Sayısını Ölçme Topun üzerindeki ok yönünde Powerball® Techno yu çeviriniz. Topun üzerindeki 7 ledden birincisi yanınca, yaklaşık bu hızlarda 18sn çevirmeye devam edin, mavi led yanar ve hemen ardından yanıp sönmeye başlar. Yanıp sönmeye başladığı anda 30sn lik süreç başladı demektir. Bu zaman süresince topu mümkün olduğunca hızlı çevirin. Zaman dolduğunda mavi led sürekli olarak yanmaya başlar ve 3 sn sonra topun toplam dönüş sayısı sihirli biçimde ledler üzerinde yazar.

BILGI: Powerball® 40saniye boyunca hareketsiz kaldığında, dijital sayaç otomatik kapanma özelliğine sahiptir. Böylece dijital sayaçtaki pil sarfiyatı azalır, pil ömrü uzar. Pil sadece sayaçla ilgilidir, Powerball®’un çalışma mekanizmasıyla ve üzerindeki ışıklarla bir bağlantısı bulunmamaktadır. Dijital Sayaçtaki pilleri çevrenizdeki saatçilerde değiştirebilirsiniz.

Powerball® Techno modelinde pile gereksinim yoktur.Techno - Ürün Vitrini


Techno - Puan Gösterme
RPM Sports Ltd., Nenagh Road, Thurles, Co Tipperary, Ireland  |   Tel: +353 504 23969  |   Email: info@powerballs.com  |   Web: www.powerballs.com

All content © RPM Sports Ltd 1998-. No part of the information above may be copied or redistributed without prior written permission.