Gratulacje!

Stałeś się właścicielem jednego z najbardziej zbalansowanych urządzeń świata.

Twój nowy Powerball® jest precyzyjnie skonstruowanym żyroskopem, ostrożnie wykonany z materiałów najwyższej jakości i dokładnie zbalansowany dzięki najświeższej technologii komputerowej, aby zapewnić absolutne zero wibracji podczas osiągnięcia prędkości 15 000 obrotów na minutę (250 Hz™).

Tak jak w przypadku innych precyzyjnych urządzeń, w przypadku Powerball® również należy przestrzegać kilku procedur, aby osiągnąć maksymalny stopień satysfakcji podczas używanie produktu. Dlatego zalecamy dokładne i wnikliwe przeczytanie poniższej instrukcji obsługi!

Używanie Powerball® jako instrumentu do ćwiczeń

Powerball NSD jest wyjątkowo zręcznym urządzeniem do ćwiczeń, dzięki któremu nabierzesz ogromnej siły w ramionach, nadgarstku i palcach. Jego unikalna funkcjonalność sprawia, że szczególnie skorzystają z niego miłośnicy takich sportów jak golf, tennis, squash i innych zawodów wymagających zwiększonej siły w ramionach, rękach i nadgarstku. Również jest to świetny przyrząd dla muzyków! Bębniści, gitarzyści, pianiści (wszyscy muzycy!) będą czerpali korzyść ze zwiększonej siły i zręczności, która oferuje NSD Power®ball. Jednak, jak i w przypadku wszystkich rodzajów ćwiczeń, nie należy nadużywać i tego produktu. W razie wątpliwości co do swojego stopnia treningu, skontaktuj się z osobistym trenerem.

Powerball® wytwarza opór wprost proporcjonalny do wysiłku wkładanego przez użytkownika. Oznacza to, że przy niskich prędkościach, jest to przydatne narzędzie do rehabilitacji kończyn lub zwalczania stanów zapalnych spowodowanych przez takie choroby jak artretyzm w sposób nieinwazyjny.

Ostrzeżenia

 • Użytkownicy z jakimikolwiek problemami z mięśniem sercowym powinni skontaktować się z lekarzem przed użyciem tego produktu.
 • Powerball NSD jest dla użytkowników każdego wieku. Zaleca się jednak, by dzieci poniżej 12 roku życia używały produktu pod nadzorem osoby dorosłej.
 • Staraj się nie dotykać wirnika, gdy ten kręci się z dużą prędkością - może oparzyć!
 • NIGDY nie rzucaj piłki - ciężki wirnik może spowodować uszkodzenie wewnętrznej powłoki kuli.
 • Postaraj się uchronić wewnętrzną powłokę produktu przed jakimkolwiek kontaktem z olejem lub lubrykantami.
 • Zawsze MOCNO przytrzymuj kulę w ręce ZA KAŻDYM RAZEM, gdy wirnik zacznie się obracać wewnątrz - w razie nie przestrzegania tego, Powerball® nie zepsuje się, jednak z czasem zacznie wydawać głośne i nieprzyjazne dla ucha dźwięki.
 • PAMIĘTAJ - powolne obracanie jest dobre na rehabilitacje - szybkie obroty do ćwiczeń i zabawy!

Dożywotnia Gwarancja

Powerball® jest zadziwiającym i unikalnym produktem. Gwarantujemy, że zapewni lata dobrej zabawy i porządnych ćwiczeń, jeśli użytkownik będzie się z produktem obchodził w sposób należyty. Jeśli masz inne pytania co do żyroskopu, które nie zostały poruszone w tej instrukcji obsługi, chętnie odpowiemy Ci, jeśli do nas napiszesz pod adres info@powerballs.com , lub skonsultujesz się z działem FAQ na stronie powerballs.com. Obiecujemy, że postaramy się zrobić wszystko, by odpowiedzieć na Twoje pytanie.

DZIĘKUJEMY!

Jak zacząć zabawę Powerball®

Początki zabawy z Powerball® są dosyć proste, jednak należy dużo ćwiczyć, aby opanować technikę do perfekcji. Zalecamy używanie produktu w następującej kolejności:

fig1 - starting your Powerball®

Fig 1

Krok 1.
Włóż jeden z końców sznurka do otworu wirnika (rys. 1). Kontynuuj obracanie wirnika do przodu za pomocą swojego kciuka, jednocześnie utrzymując nacisk na sznurku za pomocą swoich palców, aby ten nie był luźny podczas obrotów wirnika (rys. 2).


fig2 - starting your Powerball®

Fig 2

Krok 2.
Gdy zostanie około 7-8 centymetrów sznurka, przestań obracać i przytrzymaj piłkę z cyfrowym licznikiem umieszczonym w dłoni ręki, którą będziesz obracał Powerball® (najczęściej w przypadku osób praworęcznych będzie to ręka prawa, leworęcznych zaś - lewa). Wirnik powinien w tej chwili być skierowany ku górze (rys. 3).

fig3 - starting your Powerball®

Fig 3

Krok 3.
Przytrzymaj mocno sznurek, po czym szybko i energicznie wyciągnij go (tak jak podczas włączania kosiarki do trawy!). Nie bój się i naprawdę porządnie pociągnij. Upewnij się, że sznurek wyciągniesz po prostej aby zminimalizowac ryzyko zaklinowania się sznurka pomiędzy mechanizmem wirnika i zewnętrznej powłoki produktu (czasami się tak zdarza, podczas wyciągania sznurka pod kątem). Wirnik powinien w tej chwili osiągnąć 2400-3000 obroty na minutę.


fig4 - starting your Powerball®

Fig 4

Krok 4.
Natychmiast Odwróć dłoń (tak, żeby produkt był skierowany do ziemi), po czym zacznij kręcić swoim nadgarstkiem (nie ramieniem!) powolnym i kolistym ruchem (rys. 4), tak jak byś mieszał zupę wielką, drewnianą łyżką, lub woskował samochód. Odpowiedni ruch ręką nie wymaga jakiejkolwiek pracy Twojego ramienia, tylko stawu nadgarstka.


Krok 5.
Sekretem dobrego początku jest powolne rozpoczęcie - na przykład, po porządnym obróceniu piłki za pomocą sznurka, zacznij poruszać s woim nadgarstkiem ruchami powolnymi, szerokimi i leniwymi (około 1 obrót na sekundę o średnicy 15-20 cm). Nie zaczynaj szybkimi i krótkimi ruchami nadgarstka, bowiem możesz nie zsynchronizować się z powolnie obracającym się wirnikiem, przez co z czasem będziesz miał problemy z odpowiednim zwiększaniem swojej prędkości (w takim przypadku usłyszysz, jak wirnik zacznie "obijać" się o ścianki piłki próbując zrównoważyć się.


Krok 6.
Z chwilą jak zaczniesz powoli zwiększać prędkość wirnika odkryjesz, że nacisk na Twój nadgarstek i ramię zacznie się zwiększać wprost proporcjonalnie za pomocą siły żyroskopowej wbudowanej w Powerball®. Zareaguj na tę zmianę zmniejszając średnice kreślonego okręgu  (5-8 cm) jednocześnie zwiększając prędkość obracania (3-6 razy na sekundę). Im mniejsze koło zataczane przez nadgarstek, tym szybciej zacznie się obracać wirnik, wobec czego coraz trudniej będzie wykonywać kolejne okręgi! Aby uzyskać naprawdę wysoki wynik (powyżej 12 000 obrotów na minutę) należy po prostu ćwiczyć.


I wcale nie będzie to aż TAK trudne, bowiem nasz Powerball® jest wprost uzależniający, więc jedyne trudności, jakie będziesz miał, to z zostawieniem naszego produktu w spokoju po wypracowaniu swojej techniki. Po używaniu produktu przez pewien czas, zaczniesz odczuwać zwiększenie siły w nadgarstku i ramieniu wraz ze zwiększaniem swojego wyniku. Prawdziwą sztuką jest osiągnięcie wyniku 13000 obrotów na minutę po okręgu 1 centymetra, gdzie nie wydaje się, by ramiona czy nadgarstek wykonywały jakąkolwiek pracę... jednakże, po bliższym przyjrzeniu się, stawy nadgarstka będą działać jak szalone!

 Rozpoczęcie Powerball®


Dowiedz się, jak rozpocząć Finger Powerball®


UWAGA: Licznik wyświetlacza modelów 250Hz™ i Neon automatycznie wyłączają się po tym, jak wirnik nie będzie się poruszał przez 40 sekund. Dzięki temu bateria może starczyć na kilka lat. Wymianę baterii należy zlecić zegarmistrzowi lub jubilerowi.
Rozpoczęcie nowych Powerball® Autostart™

Po prostu wykonaj poniższe czynności, aby uruchomić 250Hz Autostart™ Powerball®:

 1. Zasilania w razie potrzeby licznik LCD
 2. Rozpocząć likwidacji wirnika w kierunku strzałki na powierzchni
 3. Po około 3 pełne obroty, mechanizm zostanie w pełni zlikwidowana
 4. Przenieść piłkę do preferowanego rękę i zwolnić wirnika
 5. Obracać ręką w zwolnionym, szerokie, leniwe koła
 6. Jeśli są zsynchronizowane z wirującym rotorem, rozpocznie podnieść prędkość

Nowe Powerball® może osiągnąć prędkość ponad 16000 obr / min!


Modelów 250Hz™, 350Hz™ i Neon™

Total Revolutions

Fig 1

1. Łączna ilość obrotów
Wciśnij przycisk "FCN", dzięki czemu na wyświetlaczu pojawi się rys. 1. Ta funkcja pozwala na podliczenie łącznej ilości obrotów podczas jednej sesji, obliczając 100 obrotów jako jedną jednostkę - na przykład 7240 obrotów będzie ukazane w formie liczby 72.

Current Revolutions

Fig 2

2. Monitorowanie na bieżąco Wciśnij przycisk "FCN", dzięki czemu na wyświetlaczu pojawi się rys. 2. Ta opcja pozwoli Ci monitorować na bieżąco ilość wykonywanych obrotów na minutę.


High Speed Mode

Fig 3

3. Największa ilość obrotów na minutę
Wciśnij przycisk "FCN", dzięki czemu na wyświetlaczu pojawi się. Podczas gdy wirnik nie będzie się poruszał, ta opcja pozwoli na automatyczne wyświetlanie się najwyższego wyniku obrotów na minutę osiągniętych kiedykolwiek na tym urządzeniu. Jednakże podczas obracania się wirnika, funkcja ta automatycznie przełącza się na ustawienia.

 


High Speed - Action!

Fig 4

 

Dzięki temu będzie można na bieżąco brać pod uwagę właśnie osiągnięty wynik - jeśli nowy wynik będzie wyższy od wcześniej wyświetlanego, monitor zacznie się świecić i wyświetli najnowszy wynik po zakończeniu obracania się wirnika. Jeśli wynik będzie niższy od wcześniej pokazanego, wtedy na wyświetlaczu, po zakończeniu obracania się wirnika, wyświetlony zostanie dawny wynik.

Strength Index mode

Fig 5

4. Wskaźnik siły fizycznej
Wciśnij przycisk "FCN", dzięki czemu na wyświetlaczu pojawi się. Ta opcja zacznie zapamiętywać ilość obrotów po 30, 60 i 90 sekundach od razu po rozpoczęciu obracania się wirnika. Wyświetlacz rozpocznie odliczanie aż do ostatnich 5 sekund - wtedy pojawi się łączna ilość wykonanych obrotów. Jest to wspaniały test na siłę fizyczną, będzie bowiem trzeba utrzymać maksymalną prędkość po 30/60/90 sekundach, aby otrzymać najwyższy wynik!Rozpoczęcie Powerball®


Dowiedz się, jak rozpocząć Finger Powerball®


UWAGA: Licznik wyświetlacza modelów 250Hz™ i Neon automatycznie wyłączają się po tym, jak wirnik nie będzie się poruszał przez 40 sekund. Dzięki temu bateria może starczyć na kilka lat. Wymianę baterii należy zlecić zegarmistrzowi lub jubilerowi.Powerball® - Modelu TECHNO

Model Techno posiada prędkościomierz wbudowany w wirnik. Produkt posiada dwie opcje.

1. Najwyższy wynik osiągnięty
Aktywuj wirnik w kierunku strzałki umieszczonej na jego powierzchni i osiągnij prędkość 6000 obrotów na minutę. Zacznie się wtedy świecić pierwsze z 7 wbudowanych w powierzchnię produktu światełek LED. Każde kolejne zwiększenie obrotów o 1000 zostanie nagrodzone kolejną lampką. Produkt zapamięta najwyższą prędkość osiągniętą - jeśli prędkość ta zostanie pokonana, wszystkie światła LED zaczną się świecić. Po zakończeniu sesji przytrzymaj mocno piłkę i pozwól, by wirnik się uspokoił. Po zgaszeniu wszystkich światełek LED, najwyższy wynik zacznie się wyświetlać na powierzchni wirnika (sztuką samą w sobie jest przytrzymanie produktu tak, żeby można było przeczytać wynik!)

2. Ilość obrotów w 30 sekund
Aktywuj wirnik tak, aby zaświeciła się pierwsza lampka LED. Utrzymaj daną prędkość przez około 18 sekund. Niebieskie światełko LED zacznie mrugać, aby pokazać, że zaczyna odliczanie 30 sekund. Kręć piłką najszybciej jak potrafisz przez następne pół minuty! Po upływie czasu, niebieska lampka LED zacznie się świecić. Po upływie 3 sekund, osiągnięty wynik pojawi się na powierzchni wirnika.

Model TECHNO nie wymaga baterii.Techno - Prezentacja produktu


Techno - Wykazanie Ocena
RPM Sports Ltd., Nenagh Road, Thurles, Co Tipperary, Ireland  |   Tel: +353 504 23969  |   Email: info@powerballs.com  |   Web: www.powerballs.com

All content © RPM Sports Ltd 1998-. No part of the information above may be copied or redistributed without prior written permission.